Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

OFSS "...czy to jest kochanie?" 2019 - przesłuchania

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Co w kwietniu w Światowidzie?

2018-04-03,

Kategoria : Imprezy

Comiesięczny cykl „Elbląg na dużym ekranie”, Regionalny Festiwal Leśnej Piosenki czy spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego – to tylko kilka propozycji, jakie przygotowało w tym miesiącu CSE „Światowid”.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie” odbędzie się tradycyjnie w pierwszą środę miesiąca (4 kwietnia, godzina 18.00). Tematem spotkania będzie „Wielka woda, czyli powodzie na Żuławach i w Elblągu”. Z kolei w piątek, 6 kwietnia, od godziny 9.00 w Dużej Sali Kina Światowid prezentować się będą zespoły seniorskie podczas 6. Przeglądu Zespołów Seniorskich pn. "Co nam w duszy gra". A środa, 11 kwietnia, należeć będzie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych, którzy pragną zaprezentować swoje umiejętności poetyckie, poszerzyć wiedzę z zakresu literatury czy poznać ludzi z pasją doskonalenia ojczystego języka. Na Scenie na Piętrze i w Galerii Nobilis odbędą się eliminacje do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W dwa kwietniowe czwartki – 12 i 26 kwietnia – Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka zaprasza na seanse o godzinie 19.00. Zobaczyć będzie można kolejno film „Szron” oraz Short Waves Festival z najlepszymi polskimi krótkimi metrażami prezentowanymi na tym festiwalu. Również dwa razy w kwietniu spotkają się u nas miłośnicy opery – 14 kwietnia o godzinie 18.30 transmitowana będzie z The Metropolitan Opera jedna z najpiękniejszych XIX-wiecznych oper, "Luiza Miller" Giuseppe Verdiego, a 28 kwietnia o 18.55 zobaczyć będzie można „Kopciuszka”.

Zapraszamy także na imprezy taneczne – 25 kwietnia obchodzony będzie w Centrum Tańca „Promyk” Międzynarodowy Dzień Tańca, 27 kwietnia na parkiecie zaprezentują się początkujący tancerze w Pokazowym Turnieju Tańca „Bażant”, a dzień później (28 kwietnia) zapraszamy na Ogólnopolski  Turniej Tańca Sportowego „Jantar”.

Wraz z Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu oraz współorganizatorami zapraszamy na Regionalny Festiwal Piosenki Leśnej. W piątek, 27 kwietnia od godz. 9.00 do 13.30 prezentować się będą na scenie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu Elbląga oraz okolicznych miejscowości położonych na Wysoczyźnie Elbląskiej, Mierzei Wiślanej i Żuławach, czyli terenach Nadleśnictwa Elbląg.

Warto też dodać, że do 30 kwietnia czynne są u nas dwie wystawy - malarstwa Haliny Różewicz-Książkiewicz oraz prac Martyny Zaradkiewicz.  

 Zapraszamy do Światowida!


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna