Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Rusza rozbudowa! Konferencja prasowa 14.08.2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyprawy pod Elbląg – tam też jest pięknie

2017-06-07,

Kategoria : Filmy

Przed nami już ostatnie w sezonie 2016/17 spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Będzie ono zarazem zaproszeniem do wakacyjnych wędrówek po okolicy, bo tematem będą „Wyprawy pod Elbląg – tam też jest pięknie”.

 

- Okolice Elbląga, to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju – znajdziemy tu wszystko, co ucieszy i zadziwi nawet najbardziej wybrednego turystę – twierdzi Juliusz Marek, od ponad 10 lat prowadzący kinowe spotkania z historią Elbląga.  - Mamy tu gotyckie zamki i katedry, zabytkowe miasta, pałace i tajemnicze ruiny, a także niezwykle zróżnicowany krajobraz: wzniesienia, równiny i pojezierza, rzeki, jeziora i morze. Doceniali to nasi poprzednicy, tworząc stowarzyszenia promujące turystykę krajoznawczą oraz wiedzę o regionie. Zostały po nich nie tylko mapy i przewodniki, ale również piękne fotografie i zachwycające filmy.

Cóż zatem zobaczą stali bywalcy „Elbląga na dużym ekranie”?

- Wyświetlone zostaną przedwojenne kroniki filmowe, a w nich wyprawy do Malborka, Kwidzyna, Kamieńca Suskiego, Szymbarku i Fromborka oraz wielu innych jeszcze miejsc, wyprawa Kanałem Elbląskim, rejs statkiem do Krynicy Morskiej, a także wizyta w pałacu księcia Dohny w Słobitach - informuje Juliusz Marek. - Będą też filmy z lat 60-tych, gdy samochód prywatny był nieosiągalnym luksusem i na wyprawy wyruszaliśmy środkami komunikacji zbiorowej. Zapraszamy nie tylko stałych bywalców, zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać piękno ziemi elbląskiej, jej historię i turystyczne atrakcje. Może nasz seans zachęci do zorganizowania rodzinnej wyprawy nad Drużno, albo nieco dalej – do Słobit i Gładysz, gdzie stoją ruiny pałaców Dohnów. To może być ciekawy pomysł weekend, a nawet na na wakacje.

 

Seans „Wyprawy pod Elbląg – tam też jest pięknie” rozpocznie się w środę, 7 czerwca o godz. 18:00 w Kinie Światowid. Organizatorami cyklu „Elbląg na dużym ekranie” są: Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu i telewizja TRUSO.TV, a patronami medialnymi Dziennik Elbląski oraz Elbląska Gazeta Internetowa „PortEl.pl”. Wstęp wolny.

 

Na zdjęciu: Pałac Dohnów w Słobitach k. Pasłęka przed 1945r.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna