Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora - brydż

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wyprawy pod Elbląg – tam też jest pięknie

2017-06-07,

Kategoria : Filmy

Przed nami już ostatnie w sezonie 2016/17 spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Będzie ono zarazem zaproszeniem do wakacyjnych wędrówek po okolicy, bo tematem będą „Wyprawy pod Elbląg – tam też jest pięknie”.

 

- Okolice Elbląga, to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju – znajdziemy tu wszystko, co ucieszy i zadziwi nawet najbardziej wybrednego turystę – twierdzi Juliusz Marek, od ponad 10 lat prowadzący kinowe spotkania z historią Elbląga.  - Mamy tu gotyckie zamki i katedry, zabytkowe miasta, pałace i tajemnicze ruiny, a także niezwykle zróżnicowany krajobraz: wzniesienia, równiny i pojezierza, rzeki, jeziora i morze. Doceniali to nasi poprzednicy, tworząc stowarzyszenia promujące turystykę krajoznawczą oraz wiedzę o regionie. Zostały po nich nie tylko mapy i przewodniki, ale również piękne fotografie i zachwycające filmy.

Cóż zatem zobaczą stali bywalcy „Elbląga na dużym ekranie”?

- Wyświetlone zostaną przedwojenne kroniki filmowe, a w nich wyprawy do Malborka, Kwidzyna, Kamieńca Suskiego, Szymbarku i Fromborka oraz wielu innych jeszcze miejsc, wyprawa Kanałem Elbląskim, rejs statkiem do Krynicy Morskiej, a także wizyta w pałacu księcia Dohny w Słobitach - informuje Juliusz Marek. - Będą też filmy z lat 60-tych, gdy samochód prywatny był nieosiągalnym luksusem i na wyprawy wyruszaliśmy środkami komunikacji zbiorowej. Zapraszamy nie tylko stałych bywalców, zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać piękno ziemi elbląskiej, jej historię i turystyczne atrakcje. Może nasz seans zachęci do zorganizowania rodzinnej wyprawy nad Drużno, albo nieco dalej – do Słobit i Gładysz, gdzie stoją ruiny pałaców Dohnów. To może być ciekawy pomysł weekend, a nawet na na wakacje.

 

Seans „Wyprawy pod Elbląg – tam też jest pięknie” rozpocznie się w środę, 7 czerwca o godz. 18:00 w Kinie Światowid. Organizatorami cyklu „Elbląg na dużym ekranie” są: Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu i telewizja TRUSO.TV, a patronami medialnymi Dziennik Elbląski oraz Elbląska Gazeta Internetowa „PortEl.pl”. Wstęp wolny.

 

Na zdjęciu: Pałac Dohnów w Słobitach k. Pasłęka przed 1945r.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna