Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkanie Klubu Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Spędź majówkę w Kinie Światowid

2017-04-30,

Kategoria : Filmy

Przedłużenie weekendu o dodatkowe trzy dni jest idealną okazją na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Warto wybrać się wtedy do kina, by nadrobić filmowe zaległości. Kino Światowid w Elblągu zaprasza w majówkę na sześć różnorodnych seansów.

Wybawienie

Psychopatyczny morderca, religijny fanatyzm oraz nierozwiązana sprawa zaginionych dzieci. Wszystko to w ekranizacji trzeciego już bestsellerowego kryminału napisanego przez mistrza gatunku – Jussiego Adlera-Olsena – autora stawianego na równi z Henningiem Mankellem, Stiegiem Larssonem i Jo Nesbø. W pierwszy weekend wyświetlania w kinach w Danii film odnotował najlepszy od 15 lat wynik otwarcia dla krajowej produkcji. Wybawienie w Kinie Światowid można oglądać do 5 maja.

Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q wielokrotnie udowadniali już, że nie istnieje taka sprawa, jakiej nie potrafiliby rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy 8 lat i został napisany dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

***

Szybcy i wściekli 8

Najnowsza odsłona serii słynącej z wartkiej akcji, szybkich samochodów, napakowanych testosteronem mężczyzn i pięknych kobiet. Poprzednia część została międzynarodowym przebojem i zarobiła na całym świecie ponad 1,5 miliarda dolarów, dzięki czemu zostaa szóstym najbardziej dochodowym filmem w historii kinematografii. Przed nami ósma odsłona kultowej serii. Szybkich i Wściekłych 8 w Kinie Światowid oglądać można do 4 maja.

Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona: tajemnicza kobieta (laureatka Oscara Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie.Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – „Szybcy i wściekli” przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.

***

Mały Jakub

 Na ile przeżycia dzieciństwa rzutują na naszą dorosłość i czy jesteśmy w stanie świadomie stawić im czoła – to zasadnicze pytania, na jakie musi sobie odpowiedzieć bohater filmu. Dzieciństwo okazuje się być bagażem, jaki niesiemy w sobie, nie wiedząc nawet co się w nim tak naprawdę znajduje. Dla bohatera tej opowieści taka konfrontacja staje się początkiem zdobywania wiedzy o samym sobie – niespodziewanej, mrocznej, zepchniętej gdzieś poza granice codziennego postrzegania…Film Mały Jakub w Kinie Światowid można oglądać do 4 maja.

Jakub nie może pozbyć się wrażenia, że gdy przebywa w pracy, ktoś nieustannie zakrada się do jego mieszkania. Przypuszczenia potwierdzają się, gdy przyłapuje intruza na gorącym uczynku. Jest nim kilkunastoletni chłopiec, jego imiennik – Jakub. Spotkanie z nieproszonym gościem stanie się dla mężczyzny szansą do zmierzenia z odległymi, nie zawsze wygodnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Ta konfrontacja będzie również początkiem do zdobywania wiedzy o samym sobie – niespodziewanej, mrocznej, zepchniętej gdzieś poza granice codziennego postrzegania.

 ***

Bikini Blue

Anglia, Manchester, koniec II wojny światowej. Skoro świat oszalał, dlaczego i my nie możemy? Zapomnieć na chwilę o tym co było, oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości i jak niczym nieskrępowani nastolatkowie całować się na plaży? I tak nic nie jest takie, jakim się wydaje. Nie ma jednej prawdy, a być może jedynym sposobem na powrót do normalnego życia jest szaleństwo? Bikini Blue w Kinie Światowid oglądać można do 5 maja. 

W latach 1939-47 blisko 200 000 Polaków zranionych przez wojnę i wielką politykę rozpoczęło nowe życie na obcej wyspie. Dla większości z nich była to podróż na nieznaną, odległą i niezbyt gościnną planetę. Akcja filmu rozgrywa się w roku 1953. Jak mówi autor scenariusza, jest to rok, w którym umarł Stalin, Elżbieta II została mianowana królową Wielkiej Brytanii, a reprezentacja Anglii poniosła na Wembley historyczną klęskę z komunistycznymi Węgrami. Tłem opowiadanej historii jest „zimna wojna”. Głównymi bohaterami są małżonkowie Eryk Szumski, polski żołnierz-wygnaniec i Dora, młoda Angielka. Po nieudanej próbie samobójczej Eryk przebywa w Mabledon Park - szpitalu psychiatrycznym przeznaczonym dla byłych polskich żołnierzy dotkniętych wojenną traumą. Dora wyrusza w podróż, która ma wyjaśnić dzielącą ich tajemnicę. To historia o wyobcowaniu i odnajdywaniu się w nowym, nieznanym świecie, o ludziach zranionych i godnych, o utraconym losie i zmaganiach o jego odzyskanie.

***

Dzieciak Rządzi

W domu siedmioletniego Tima pojawia się dziwny braciszek. Udający bobasa szef-dzidziuś przybył na ziemię z tajemniczą misją. Dzieciak Rządzi w Kinie Światowid można oglądać do 11 maja. 

Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Bohater natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat.  Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.

***

Ostatnia Klątwa

Historia opowiedzana w filmie zdarzyła się naprawdę: w 1981 roku 17-letni Johnny Frank Garrett został skazany na śmierć za gwałt i uduszenie zakonnicy. Choć więzień do samego końca zarzekał się, że jest niewinny, a o złagodzenie jego kary apelował sam Jan Paweł II, sędziowie byli niewzruszeni. Wyrok wykonano 11 lutego 1992 roku. Ostatnią klątwę w Kinie Światowid można oglądać do 4 maja.

Texas, lata 80. Młody chłopak Garrett zostaje uznany za winnego brutalnego gwałtu i morderstwa zakonnicy w Armadillo. Skazany na śmierć mężczyzna w liście pożegnalnym przysięga zemstę osobom, które uznały go za winnego i skazały na karę śmierci. Tuż przed egzekucją skazany rzuca tajemniczą klątwę. Niedługo po jego śmierci w mieście zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kiedy w niebezpieczeństwie znajdzie się syn jednego z ławników, mężczyzna będzie starał się zapobiec jego śmierci poprzez odszukanie prawdziwego sprawcy morderstwa zakonnicy.

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres:kino@swiatowid.elblag.pl.


Autor: Sebastian Czarnecki, Karolina Śluz, Ewelina Bober

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna