Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkanie Klubu Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Legitymują na DKF-ie!

2016-02-25,

Kategoria : Dyskusyjny Klub Filmowy

Na spotkania DKF-u mogą przychodzić wszyscy, którzy nie tylko chcą obejrzeć film, ale też o nim porozmawiać z innymi widzami, wszak to Dyskusyjny Klub Filmowy. W tym roku Kino „Światowid” wprowadziło karty lojalnościowe w postaci legitymacji – osoby, które zdobędą najwięcej potwierdzeń obecności na spotkaniach mogą wygrać karnet na kolejny sezon. 

"Dekaefowicze" spotykają się regularnie, co drugi czwartek, na seansach o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej elbląskiego Kina „Światowid”. 

- Jest to niemalże stała grupa osób, choć z radością odnotowaliśmy na ostatnim spotkaniu kilka nowych twarzy – to cieszy, serdecznie do nas zapraszamy – mówi Aleksandra Bielska, opiekunka DKF-u w „Światowidzie”. – Oglądamy, rozmawiamy, organizujemy głosowania.

Właśnie rozstrzygnięty został plebiscyt na Nagrodę Publiczności DKF-u im. Andrzeja Munka – widziewie uznali, że najlepszym filmem prezentowanym w minionym roku w DKF-ie były „Mandarynki”, drugie miejsce zajęły wspólnie filmy „Lewiatan” i „Dzikie historie”, zaś trzecie obraz „Turysta”. Z kolei w kategorii „wydarzenie” wybrano Repliki Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik”, T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee ex aequo z Przeglądem Współczesnego Kina Urugwajskiego oraz Festiwal Filmów Jednominutowych.

- Kolejne spotkanie w DKF-ie odbędzie się 25 lutego, wówczas pokażemy film „El Club”, zdobywcę Nagrody Grand Prix Jury - Srebrnego Niedźwiedzia na  Berlinale 2015 – zapowiada Aleksandra Bielska. – Film opowiada o śledztwie prowadzonym przez ojca Garcię, rzutkiego jezuitę, w sprawie samobójstwa księdza, który niedawno przybył do małej miejscowości na chilijskim wybrzeżu Pacyfiku. 

Seans rozpoczyna się o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej. Wstęp kosztuje 10 złotych.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna