Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Rusza rozbudowa! Konferencja prasowa 14.08.2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Legitymują na DKF-ie!

2016-02-25,

Kategoria : Dyskusyjny Klub Filmowy

Na spotkania DKF-u mogą przychodzić wszyscy, którzy nie tylko chcą obejrzeć film, ale też o nim porozmawiać z innymi widzami, wszak to Dyskusyjny Klub Filmowy. W tym roku Kino „Światowid” wprowadziło karty lojalnościowe w postaci legitymacji – osoby, które zdobędą najwięcej potwierdzeń obecności na spotkaniach mogą wygrać karnet na kolejny sezon. 

"Dekaefowicze" spotykają się regularnie, co drugi czwartek, na seansach o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej elbląskiego Kina „Światowid”. 

- Jest to niemalże stała grupa osób, choć z radością odnotowaliśmy na ostatnim spotkaniu kilka nowych twarzy – to cieszy, serdecznie do nas zapraszamy – mówi Aleksandra Bielska, opiekunka DKF-u w „Światowidzie”. – Oglądamy, rozmawiamy, organizujemy głosowania.

Właśnie rozstrzygnięty został plebiscyt na Nagrodę Publiczności DKF-u im. Andrzeja Munka – widziewie uznali, że najlepszym filmem prezentowanym w minionym roku w DKF-ie były „Mandarynki”, drugie miejsce zajęły wspólnie filmy „Lewiatan” i „Dzikie historie”, zaś trzecie obraz „Turysta”. Z kolei w kategorii „wydarzenie” wybrano Repliki Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik”, T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee ex aequo z Przeglądem Współczesnego Kina Urugwajskiego oraz Festiwal Filmów Jednominutowych.

- Kolejne spotkanie w DKF-ie odbędzie się 25 lutego, wówczas pokażemy film „El Club”, zdobywcę Nagrody Grand Prix Jury - Srebrnego Niedźwiedzia na  Berlinale 2015 – zapowiada Aleksandra Bielska. – Film opowiada o śledztwie prowadzonym przez ojca Garcię, rzutkiego jezuitę, w sprawie samobójstwa księdza, który niedawno przybył do małej miejscowości na chilijskim wybrzeżu Pacyfiku. 

Seans rozpoczyna się o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej. Wstęp kosztuje 10 złotych.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna